Svadba je významná životná udalosť pre každého človeka a pre každý pár. Možno je to práve pre vás deň, na ktorý ste čakali celý život, však? V tom lepšom prípade máte na plánovanie vášho svadobného dňa dostatok času a všetko si môžete dôkladne premyslieť. Alebo už máte svoju predstavu dokonalej svadby vymyslenú. V každom prípade, môžu nastať situácie, kedy nejde všetko podľa vašich plánovacích predstáv alebo sa okolnosti vyjmú spod kontroly. V tomto článku vám prezradíme niekoľko užitočných tipov, ktorým je lepšie sa pri plánovaní svadby vyhýbať.

1. Nepremyslíte si rozpočet

Keď plánujete svadbu, jednou z najdôležitejších vecí je premyslieť si rozpočet. V inom prípade by to mohlo skončiť tak, že šaty nevesty a oblek ženícha budú extrémne drahé a na ostatné vám akosi neostane. Keď však budete vedieť koľko zhruba môžete do svadby investovať, budete si môcť ľahko stanoviť tiež rozpočet na svadobné oblečenie, hostinu, miesto, hudbu či výzdobu. Odporúčame vám vopred si spraviť prehľad o možných cenách jednotlivých položiek, ako je výzdoba, šaty, oblek, torta, menu, DJ, miesto, a podobne.

2. Výber miesta si necháte na neskôr

Plánujete, chystáte, máte vybraný dátum, no výber miesta si necháte potom. Potom už však môže byť neskoro, pretože miesto, kde svadbu chcete mať už nebude voľné. Alebo už nenájdete vôbec nič a budete musieť presunúť termín. Neskorý výber miesta svadby nesie v sebe ešte jedno malé riziko. A to, že vám nebude ladiť s celou výzdobou. Vyberajte si teda to, kde sa bude svadba konať ako prvé. Budete sa môcť sústrediť na ďalšie záležitosti a zároveň, budete si istý, že štýl priestoru a vašej svadby bude jednotný. V neposlednom rade, nezabudnite svadbu plánovať aj vzhľadom na ročné obdobie. Zima vám môže zmeniť plány, ale naopak, aj na letnú svadbu sa treba primerane pripraviť.

3. Nevyberiete si farby a štýl svadby

Fialová má množstvo odtieňov, rovnako tak ružová aj zelená. Skúste sa rozhodnúť pre jednu až dve základné farby. Ak si vyberiete odtieň, noste zo sebou na stretnutia s dodávateľmi vzorku farby, aby ste si boli istý, že nebudete mať desať odtieňov mentolovej. Taktiež ak chcete, aby boli vaše družičky zladené, dajte im presné inštrukcie. Na druhej strane, príliš nekomplikujte. Aj biela farba, a to najmä v kombinácii s rôznymi materiálmi, vyzerá krásne.

4. Budete chcieť všetko a veľa

Buďte realisti a naozaj si plánujte len to, čo si schopný stihnúť alebo zaplatiť. Menej je totiž niekedy viac. Nechcite aj veľkolepú výzdobu, program, speváka, pokiaľ máte málo času. Vyberte si to, čo je pre vás najdôležitejšie. Ak to budete všetko príliš komplikovať, tak to môže mať opačný efekt.

5. Neoceníte pomoc vašej rodiny a priateľov

Rodina je práve tá, ktorá vám rada pomôže pri plánovaní detailov a dajú vám množstvo cenných rád, a to hlavne vtedy, ak už majú so svadbou skúsenosti. Na druhej strane, ak však chcete plánovať svadbu podľa vašich predstáv, radšej to rodine rovno povedzte a požiadajte ich o pomoc iba vtedy, keď to budete potrebovať.

5. Príliš veľa stresu

A nakoniec to najdôležitejšie. Je to iba svadba, preto to aj tak berte. Nie je dôvod zbytočne stresovať a nakoniec všetko dopadne tak, ako má. Hlavne si uvedomte, že svadbu máte iba raz za život a užite si ju.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top